قزوین فردا

معنویت،عدالت،آزادی،درسایه ولایت

قزوین فردا

معنویت،عدالت،آزادی،درسایه ولایت

قزوین فردا
آخرین مطالب

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی طی حکمی حامد مانی‌فر را به سمت مدیر کل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب کرد.

 به گزارش قزوین فردا به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست معارفه مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان، انتخاب مانی‌فر را از اقدامات بسیار مهم در حوزه نظام مهندسی کشور عنوان کرد و گفت: مسکن مهمترین و گران‌ترین کالایی است که هر خانوار ایرانی در تمامی عمرش خریداری می‌کند و به همین دلیل نیز رعایت تمامی ملاحظات معمارانه و شهرسازانه، ملاحظات اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم است.

این مراسم معارفه با حضور حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، منوچهر شیبانی‌اصل مدیرکل دفتر توسعه مهندسی، علی چگنی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن، مهندس شیخ‌انصاری سرپرست پیشین دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

جامعه مهندسی برای بهبود کیفیت ساخت و ساز مسئولیت جدی دارد

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست معارفه مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان، انتخاب مانی‌فر را از اقدامات بسیار مهم در حوزه نظام مهندسی عنوان کرد و گفت: مسکن مهمترین و گران‌ترین کالایی است که هر خانوار ایرانی در تمامی عمرش خریداری می‌کند و به همین دلیل نیز رعایت تمامی ملاحظات معمارانه و شهرسازانه، ملاحظات اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر مسئولیت ملی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان افزود: وظایف دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان بر اساس قانون نظام مهندسی و آیین نامه های آن، ترویج مقررات ملی، اعمال نظارت عالیه بر ساخت سازهای کشور، تهیه و تدوین ضوابط و همچنین برگزاری آزمونهای ورود به حرفه و ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه در این بخش می باشد که در سراسر کشور پیگیری و اجرا می شود.

وی تاکید کرد: تمامی مهندسان و جامعه مهندسی در برابر کیفیت ساخت و ساز و بهبود وضع موجود مسئولیت دارد و دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در این زمینه باید گام‌های موثری را بردارد.

باید از کمیت عبور کرده و به کیفیت دست پیدا کنیم

همچنین در این معارفه، حامد مانی‌فر مدیرکل مقررات‌ ملی و کنترل ساختمان ضمن تقدیر از مقام‌عالی وزارت؛ دکتر عباس آخوندی و همچنین حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در واسپاری این مسئولیت به وی، گفت: سرمایه های اجتماعی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی از بزرگترین بسترهایی است که همه به نوعی در ساختمان تجلی پیدا کرده‌ و حرکت بر اساس برنامه در این حوزه می تواند دستاوردهای بزرگی را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به سیاست های ارزشمند و قابل توجه وزارت راه و شهرسازی در خصوص ضوابط ساخت و ساز و همچنین لزوم توجه به موضوع بازآفرینی افزود: در حال حاضر کمیت در ساختمان سازی از اولویت خارج شده و ارتقای کیفیت است که در راس توجهات قرار گرفته است.

مانی فر بزرگترین نیاز امروز کشور در حوزه صنعت ساختمان را کیفیت دانسته و اظهار کرد: باید با اساس قراردادن مقررات و ضوابط ساختمان و شهرسازی، حرکت خود به سوی ایجاد فضاهای با کیفیت شهری را شتاب بخشیده و ایمنی و آرامش را به مردمان خود هدیه کنیم.

گفتنی است در متن حکم انتصاب حامد مانی فر از سوی وزیر راه و شهرسازی آمده است:

بنا به پیشنهاد معاونت مسکن و ساختمان و باتوجه به تجربیات جناب‌عالی به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر کل دفتر مقررات و کنترل ساختمان منصوب می‌شوید. امیداست با توکل به خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

@qmrud_ir

کانال اخبار راه و شهرسازی استان قزوین


  • قزوین فردا

نظرات  (۱)

آقای مانی فر خانه ای که با پول بیت المال به مبلغ یکصد میلیون تومان رهن کرده بودی چه می شود؟
وای برشما

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی